Powrót do szkoły

Zdrowa dieta na początku roku szkolnego 

Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji, a co za tym idzie rozpocznie się nowy rok szkolny. Rodzice odetchną z ulgą, a dzieci powiedzmy, że również z uśmiechami na twarzy i plecakiem pełnym mądrości powędrują zdobywać nową wiedzę. Ale czy na pewno zadbaliśmy o odpowiednie warunki do nauki dla naszych pociech? Co zrobić aby ułatwić im proces przyswajania wiedzy, a przy tym zadbać o ich zdrowie i odporność?

Rady dietetyka klinicznego

  • Bez śniadania nie wychodzimy z domu. Chyba nikogo już nie zdziwi twierdzenie, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Daje nam nie tylko mnóstwo energii na początek dnia, ale również podkręca nasz metabolizm oraz wspomaga prawidłową pracę mózgu. Jednak jak wszyscy wiemy, w teorii jesteśmy świetni, ale niestety gorzej idzie nam z praktyką. Tak więc czas nad tym popracować!

  • Obowiązkowo drugie śniadanie do plecaka. Po 2-3 godzinach nauki czy pracy poziom naszej energii spada i nasz organizm woła o kolejny zastrzyk energii, czyli pełnowartościowe drugie śniadanie. Niestety często w tym temacie idziemy na łatwiznę i zamiast przygotować dziecku zdrowe drugie śniadanie, pakujemy do plecaka słodkie bułki, kolorowe napoje gazowane/ dosładzane soki lub po prostu dajemy pieniądze, aby to dziecko samo zdecydowało na co ma ochotę. Nie oszukujmy się, jeśli dziecko ma do wyboru chipsy, batonik czy też świeże owoce lub warzywa, oczywiście wybierze pierwszą opcję ze względu na nachalny marketing.

Regularne pomijanie śniadania oraz wysoko przetworzone, bezwartościowe drugie śniadanie to pierwszy krok do nadwagi i otyłości, nie wspominając już o innych błędach żywieniowych popełnianych w kolejnych częściach dnia.

Zadbajmy o zdrową przyszłość naszych dzieci!

Nadwaga i otyłość u dzieci w Polsce to już prawie epidemia! Jest naprawdę bardzo źle, według najnowszych badań wynika, że już ponad 22 % uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce ma nadmierną masę ciała! Czas to zmienić !

Zastanawiasz się czy sobie poradzisz ze zmianami ? Czy aby na pewno dokonujesz dobrych wyborów żywieniowych dla siebie i całej swojej rodziny ? A przecież chcesz o nich zadbać jak najlepiej prawda ?

Nie czekaj, zapisz się na wizytę już dziś, a razem zawalczymy o zdrową przyszłość Twoich dzieci i całej rodziny.